SorgulamaKurdu

Orijinal Barkod Sorgulama

Orijinal Barkod Sorgulama: Barkod ile ürün sorgulama işlemleri genellikle orjinalliğinden emin olunmayan ve sahte olmasından şüphe edilen ürünler için yapılır. Barkod ile ürün arama en çok parfüm gibi kozmetik ürünlerde, ayakkabı gibi tekstil ürünlerinde ve telefon gibi elektronik ürünlerde yapılır.

Orijinal Barkod Sorgulama

Kozmetik Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır?

Parfüm, cilt bakım kremleri, şampuan, saç boyası, saç spreyi, vücut yağları ve makyaj malzemeleri gibi kozmetik ürünlerin orijinal olup olmadıkları internet üzerinden kolayca anlaşılabilir. Kozmetik ürün orjinallik sorgulama için sadece kozmetik ürünlerin sorgulanabildiği checkcosmetic.net sitesinden faydalanabilirsiniz.

ÜTS Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Ürün Takip Sistemi uygulamasını kullanarak bir ürünün gerçek mi yoksa taklit mi olduğunu anlayabilirsiniz. ÜTS ile orijinallik sorgulama yaparken eğer hiçbir sonuç çıkmazsa ürün büyük ihtimalle gerçek değildir. Çıkan sonuçları dikkatli inceleyerek ürünün son kullanma tarihini, kim tarafından ve ne zaman üretildiğini de görebilirsiniz.

Orijinal barkod sorgulama ÜTS ile yaparken ürünün etiketinde yazan numarayı doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeye dikkat edin. Hatalı rakam yazmanız halinde yanıltıcı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Barkodla Orijinal Ayakkabı Sorgulama

Ayakkabının kutusundaki barkod numarası ile ayakkabının içindeki barkod numarasını yan yana getirin. Numaralar farklı ise ürün muhtemelen taklittir. Ancak numaralar aynı ise ürün orjinaldir. Sahte ayakkabılarda kutudaki ile ayakkabıdaki barkod numarası aynı olmaz.

Orijinal Ürün Barkod Sorgulama

Elektronik ürünlerin barkod aramalarını markanın kendi internet sitesi üzerinden, markanın çağrı merkezini arayarak, yetkili servisin internet sitesinden ya da yetkili servisin telefon numarasını arayarak yapabilirsiniz. İnternet üzerinden ya da çağrı merkezi yoluyla yaptığınız aramalarda mutlaka barkod numarasını yanınızda bulundurun. Böylece ürünün orijinal olup olmadığının yanı sıra ürüne dair pek çok bilgiye de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Orijinal Barkod Sorgulama Ücretsiz

Barkod numarasını taratarak ya da barkod numarasını elle yazarak yaptığınız aramaların hiçbir tanesinde sizden ücret talep edilmez. Yapılan sorgular tamamen ücretsizdir. Sizden barkod arama hizmeti karşılığında belli bir ücret talep eden siteye denk gelirseniz hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi ve banka bilgilerinizi vermemenizi tavsiye ederiz. Aksi halde dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşabilir ve kişisel bilgileriniz kötü niyetli kişilerce ele geçirilebilir.