SorgulamaKurdu

OGS Bakiye Sorgulama Online 2023

OGS bakiyenizi 4 farklı şekilde öğrenebilirsiniz. Bunlar şu şekildedir;

 1. E-Devlet
 2. Telefon
 3. SMS
 4. Anlaşmalı bankalar

OGS Bakiye Sorgulama

E-DEVLET OGS BAKİYE SORGULAMA

OGS bakiye sorgulama e-Devlet üzerinden yapmak için sırayla şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Öncelikle turkiye.gov.tr adresine girin.
 • Daha sonra sırayla “Kurumlar – K Harfi – Karayolları Genel Müdürlüğü” yolunu izleyin.
 • “OGS Hesap Detayı Sorgulama” ekranına gelin.
 • Sisteme giriş yapın ve aracınızın plakasını aralarda boşluk olmayacak şekilde girin.
 • Karşınıza çıkan ekranda OGS etiketinizde ne kadar bakiye kaldığını görebilirsiniz.

Aynı ekrana kısa yoldan KGM OGS E-Devlet bağlantısına tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Ogs bakiye sorgulama

E-Devlet hesabınızdan sorgulama dışında OGS şikayet ve istek başvurularınızı yapabilir, geçiş ve ihlal bilgilerinizi de öğrenebilirsiniz.

TELEFONLA OGS BAKİYE SORGULAMA

Telefonla OGS etiketinize ait bakiyenizi öğrenmek için etiketi aldığınız banka ile iletişime geçmeniz gerekir. Bunun için bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilir ve bakiye öğrenme talebinde bulunabilirsiniz. Anlaşmalı bankaların iletişim numaraları aşağıdaki gibidir;

 • Ziraat Bankası: 444 00 00
 • Vakıfbank: 0850 222 07 24
 • İş Bankası: 0850 724 07 24
 • Denizbank: 0850 222 08 00
 • Garanti Bankası: 444 0 333
 • Yapı Kredi Bankası: 0850 222 04 44
 • Akbank: 444 25 25

OGS bakiye sorgulama telefon numarası olarak Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Çağrı Merkezi de aranabilir. Bunun için 0 850 460 60 60 numaralı telefonu arayabilir ve bakiyeniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

E-Devlet Ogs bakiye sorgulama

E-Devlet sistemini kullanmayan sürücüler telefonla Otomatik Geçiş Sistemi’ne ait bakiye bilgisini öğrenmek istediklerinde müşteri hizmetlerindeki görevliye yalnızca araçlarının plakalarının verirler. Bunun dışında kişisel hiçbir bilgiyi paylaşmalarına gerek yoktur.

SMS İLE OGS BAKİYE SORGULAMA

Bu hizmet yalnızca Ziraat Bankası müşterilerine özel olarak verilmektedir. OGS bakiye sorgulama Ziraat Bankası’ndan SMS ile yapılabilir. Otomatik Geçiş Sistemi etiketinizdeki hesap bilgilerinize ulaşmak için 4747 servisini kullanabilirsiniz.

 • OGSBAK (boşluk) PLAKA” yazıp 4747’ye gönderin. Plakayı yazarken aralarda boşluk bırakmadığınıza ve plakanızı büyük harflerle yazdığınıza emin olun. Bu işlemi yaptığınızda size birkaç saniye içinde OGS bilgileriniz gönderilecektir.

BANKALAR YOLUYLA OGS BAKİYE SORGULAMA

OGS kartınızı hangi bankadan aldıysanız o bankanın müşteri hizmetlerini arayıp bakiyenizi sorabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz telefon numaralarını arayarak bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında bazı bankaların internet bankacılıkları ya da mobil bankacılıkları yoluyla da arama yapabilirsiniz.

OGS BAKİYE SORGULAMA PTT

PTT’den OGS bakiyesini öğrenmek için telefonla arayabileceğiniz ya da online olarak kullanabileceğiniz herhangi bir yöntem yoktur.

Sonuç olarak kartlı geçiş sisteminde oluşan zaman ve yakıt kayıplarını ortadan kaldırmak için uygulamaya konulan OGS etiketinizdeki bakiyeyi devamlı kontrol etmelisiniz. Eğer sık sık paralı yollardan ve köprülerden geçiş yapıyorsanız bakiyenizin yetersiz kalması halinde ceza alabilirsiniz.

Bu durumun önüne geçmek için düzenli olarak OGS etiketinizdeki bakiyeye bakmalı ya da bankalara otomatik ödeme talimatı vermelisiniz.

Otomatik Geçiş Sistemi için talimat verdiğinizde, bakiyeniz azaldığı anda etikete yükleme yapılır ve sorunsuz bir şekilde gişelerden geçiş yapabilirsiniz.