SorgulamaKurdu

Muğla Kent Kart Bakiye Sorgulama

Şehir içindeki toplu taşıma araçlarından faydalanabilmek için pek çok şehirde Kent Kart kullanılmaktadır. Kent Kart uygulaması; Adana, Antalya, Aydın, Burdur, Çanakkale, Edirne, Gaziantep, İçel, İzmir, Isparta, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sivas ve Yozgat illerinde toplu taşıma kullanımını kolaylaştıran bir hizmettir.

Muğla Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Muğla Kent Kart’ta ne kadar para kaldığını öğrenmek için yapabilecekleriniz şunlardır;

 1. İnternet üzerinden online bilgi almak
 2. Kart dolum noktalarına gitmek
 3. Mobil uygulamaları kullanmak
 4. NFC özelliği olan telefonla bilgi almak

Şimdi bu yöntemleri nasıl kullanabileceğinize tek tek bakalım.

1. İnternetten Muğla Kent Kart Bakiye Sorgulama

Muğla Kent Kart Bakiye Sorgulama

Kent Kart’ın internet sitesinden kart bakiyesi kolayca ve güvenli bir şekilde öğrenilebilir.

 • Öncelikle Kent Kart Online Bakiye Sorgulama adresine tıklayın.
 • Daha sonra yapmak istediğiniz işlemi seçin.
 • Cep telefonu numaranızı başına 0 ve 5 rakamlarını koymadan yazın.
 • “Giriş” butonuna basın.
 • Telefonunuza bir kod gönderilecektir.
 • “Kent Kart’tan SMS almayı onaylıyorum” yazan yere işaret koyun ve telefonunuza gelen 5 haneli kodu ilgili yere yazın.
 • 6 haneli bir şifre oluşturun ve şifrenizi ikinci kez yazın.
 • “Kaydet” butonuna basın.
 • Şifrenizin oluşturulduğunu belirten ekranda “Tamam” kutucuna dokunun.
 • Yapmak istediğiniz işlemi seçin.
 • Son olarak kart numaranızı yazın ve “Sorgula” butonuna basın.

Birkaç saniye içinde kartınızdaki bakiyeyi görüntüleyebilirsiniz.

2. Kart Dolum Noktalarından Muğla Kent Kart Bakiyesini Öğrenme

Kent Kart bakiye sorgulama Bodrum ve diğer ilçelerde dolum merkezlerinden de kolayca yapılabilir. Bunun için kart sahipleri kendilerine en yakın dolum noktalarına gidebilirler. Dolum merkezindeki yetkiliye kartı okutup içindeki bakiye öğrenilebilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kent Kart dolum noktalarını ilçe ilçe görüntülemek için: Kent Kart Dolum Merkezleri Muğla adresine girebilirsiniz.

3. Mobil Uygulamadan Muğla Belediyesi Kent Kart Bakiyesini Öğrenme

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma işlemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak adına hizmet sunduğu Kent Kart mobil uygulamasını kullanarak bakiye işlemlerinizi yapabilirsiniz. Android ve iOS işletim sistemlerine özel pratik ve kullanışlı uygulamaları cep telefonunuza indirerek nerede olursanız olun kartınızla ilgili pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Android için mobil uygulama: Muğla Kent Kart mobil uygulaması (Android)

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin seyahat uygulamalarından biri olan Muğla uygulamasını yükleyerek bakiye sorgulama, durağa yaklaşan otobüsleri görme, çevredeki dolum bayilerini görme ve otobüslerin hareket saatlerini görme gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

iOS cihazlar için mobil uygulama: Muğla Kent Kart mobil uygulaması (iOS)

Kent kart uygulaması ile Muğla Kent Kart’ınızdaki bakiyeyi öğrenmek, otobüs hatlarının saatlerini ve güzergahlarını görmek, yükleme noktalarına bakmak ve daha pek çok özelliği pratik ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

4. NFC Özelliğini Kullanarak Muğla Kent Kart Bakiyesini Sorgulama

Telefonunuzdaki NFC özelliği sayesinde akıllı telefonunuzu Kent Kart gibi kullanabilirsiniz. Bunun için kartı telefona okutmanız yeterlidir. Bu sayede kartınızı unutsanız dahi telefonunuzla toplu taşımaya binebilir ve bakiyeniz yeterliyse karttan para çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Muğla Kent Karta Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Muğla Kent Kart’a para yükleme işlemleri 4 farklı şekilde yapılır. Bunlar şu şekildedir;

 1. Kent Kart’ın sitesinden online yükleme yapmak: Yukarıda verdiğimiz Kent Kart’ın sitesine girdikten sonra “Kent Kart’ınıza online yükleme yapın” seçeneğine tıklayın. Sistemin yönlendirmelerini takip ederek kısa sürede yüklemenizi tamamlayabilirsiniz.
 2. Kart dolum noktalarına gitmek: Size yakın dolum noktalarından birine giderek nakit ya da kartla ödeme yapabilirsiniz.
 3. Mobil uygulamaları kullanmak: Belediyenin mobil uygulamalarını buradan telefonunuza indirdikten sonra kartınızı sisteme tanımlayın. Kent Kart’ınızı sisteme tanıttıktan sonra “Bakiye Yükleme” seçeneğine tıklayın. Ödeme bilgilerinizi girdikten ve işleminizi onayladıktan sonra yüklemeniz tamamlanacaktır.
 4. Telefonun NFC özelliğini kullanmak: Bu özellik ile telefonunuzu Kent Kart gibi kullanabilir ve istediğiniz yerden Muğla Kent Kart online yükleme yapabilirsiniz.

Sonuç olarak Muğla Kent Kart bakiye sorgulama işlemleri internet üzerinden, telefon uygulamaları yoluyla, yükleme noktalarından ya da akıllı telefonların NFC özellikleri ile kolayca yapılabilir.