SorgulamaKurdu

Kocaeli Kent Kart Bakiye Sorgulama

Kocaeli ilinde yaşayan ve toplu taşımayı kullanan kent kart sahipleri kartlarındaki bakiyenin ne kadar olduğunu 3 farklı şekilde öğrenebilirler. Bunlar şu şekildedir;

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park ulaştırma hizmetleri adresinden
 • E-Komobil uygulamasından
 • Telefonla

Şimdi sırayla bu yöntemlerle Kocaeli Kent Kart’ta ne kadar para olduğunu öğrenme nasıl yapılır görelim.

Kocaeli Kent Kart’taki Paraya Nasıl Bakılır? (İnternetten)

Kocaeli Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kocaeli Kent Kart bakiyesine internetten bakmak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaşım Park hizmetini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

 • Öncelikle https://www.ulasimpark.com.tr/kocaeli-kart adresine girin.
 • Daha sonra karttaki numarayı ekrandaki kutuculara yazın.
 • Son olarak “Sorgula” butonuna basın.

Birkaç saniye içinde kartınızda ne kadar para olduğunu ve yükleme yapmanız gerekip gerekmediğini öğrenebilirsiniz.

Kocaeli Kent Kart Bakiye Sorgulama Uygulaması (E-Komobil)

Kocaeli Kent Kart Bakiye Sorgulama E-Komobil Uygulaması

E-Komobil uygulaması ile kartınızda ne kadar para olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

 • İlk olarak E-Komobil Kent Kart Bakiye Sorgulama adresine girin.
 • Daha sonra kartınızdaki numarayı yazın.
 • Son olarak “Sorgula” butonuna basın.

Aramanız sonucunda kartınızdaki bakiyeyi, son yükleme tarihinizi ve bakiyenin ne zamana kadar geçerli olduğunu görebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak bakiye öğrenme dışında yakın durakları görebilir, otobüs saatlerine bakabilir, hangi güzergahların kapalı olduğunu görebilir ve daha pek çok işleminizi yapabilirsiniz.

Kocaeli Kent Kart Bakiye Sorgulama (Telefonla)

Çağrı merkezini arayıp kartınızın bakiyesi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bunun için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü 153 Çağrı Merkezi’ni aramanız yeterlidir. 153’ü aradığınızda müşteri temsilcisine hiç bağlanmadan kart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bunun için telesekreter aracılığıyla ilgili menüye girip kart numaranızı tuşlayın. Böylece kartınızdaki bakiyeyi sesli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kocaeli Kent Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Kocaeli Kent Kart bakiye doldurma için 4 farklı seçeneğiniz vardır. Bunlar şu şekildedir;

 • Kart dolum merkezlerine gitmek.
 • Fastpay ile yükleme yapmak.
 • Mobil uygulamaları kullanarak bakiye yüklemek.
 • Bankaların internet bankacılıklarını kullanmak.

Şimdi bu yöntemlerle Kocaeli Belediyesi Kent Kart bakiye yükleme nasıl yapılır öğrenelim:

Kart Dolum Noktalarından Kocaeli Kent Kart Yükleme Yapma

Kocaeli’nin farklı bölgelerinde çok sayıda dolum merkezi vardır. Kart dolum otomatlarına giderek hızlı ve pratik bir şekilde yüklemenizi yapabilirsiniz. Size en yakın dolum noktasını öğrenmek için e-Komobil uygulamasından önce bakiye sorgulama yapmalı daha sonra da “Yakın Bayiler” butonuna tıklamanız gerekir. Çevrenizdeki dolum noktalarını görebilmek için uygulamanın konumunuza erişmesine izin vermelisiniz.

Kocaeli ilinde 200’den çok dolum noktası vardır. Özellikle nakit dolum yapmak isteyenler kart dolum merkezlerine giderek kartlarına yükleme yapabilirler.

Fastpay İle Kocaeli Kent Kart Bakiye Yükleme

Fastpay ile kartınıza bakiye yüklemek çok kolay ve pratiktir. Ancak bunun için kredi kartınızın Fastpay hesabına tanımlı olması gereklidir. Fastpay ile Kocaeli Kent Kart bakiyesi yüklemek için sırayla şu adımları takip etmelisiniz;

 • İlk olarak telefonunuzda Fastpay uygulamasını açın.
 • Daha önce bu yolla yükleme yapmadıysanız “Kart Ekle – Ulaşım Kartı Ekle” yolunu izleyin ve Kocaeli Kart’ı seçin.
 • Kocaeli Kent Kart’taki numarayı ilgili kutucuklara yazarak kartı uygulamaya tanımlama işlemini gerçekleştirin.
 • Numarasını girdiğiniz kartı seçin ve ne kadar para yüklemek istiyorsanız o tutarı girin.
 • Fastpay ile işlem yapacağınız için ilgili hesabı seçin. (İlk yüklemeniz değilse kart tanımlama adımını geçip direk Fastpay ile ödemenizi yapabilirsiniz.)
 • Birkaç saniye içinde işleminiz tamamlanacak ve ödemeniz karta aktarılacaktır. Yüklemeyi onaylayıp kartınızı herhangi bir kart okuyucuya okutarak ya da duraklardaki turnikelere basarak tamamlayabilirsiniz.

Mobil Uygulamayla Kocaeli Kent Kart’a Dolum Yapma

Kent Kart mobil uygulamaları kullanarak Android ya da iOS cihazınızdan kolayca yükleme yapabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Kent Kart’ı sisteme tanıtmalı ve ardından kartınızı seçerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Android için Kocaeli Kent Kart mobil uygulama
 • IOS cihazlar için Kocaeli Kent Kart mobil uygulama

İnternet Bankacılığından Kocaeli Kent Kart Bakiye Yükleme

Bazı bankalar Kent Kart ile anlaşmalıdır. Bu bankaların internet şubelerini kullanarak “Ödemeler” sekmesinden hızlı bir şekilde kartınıza para aktarabilirsiniz. Bankanızın Kent Kartla anlaşmalı olup olmadığını öğrenmek için müşteri hizmetlerini arayabilir ya da internet şubedeki menülere bakabilirsiniz.

Kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek bakiyeniz azaldığında yükleme yapabilir ve toplu taşımayı kesintisiz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. İnternet bankacılığında verilen otomatik ödeme talimatlarında bakiye 5 TL altına düştüğünde yükleme yapılır. Ödeme tutarını siz belirlersiniz ya da otomatik olarak 20 TL hesabınızdan karta aktarılır. Her yüklemede işlem ücreti alınır. Her bankanın işlem ücreti olarak aldığı kesinti farklıdır.

Sonuç olarak Kocaeli Kent Kart bakiye sorgulama ve yükleme işlemleri internet üzerinden, mobil uygulamalarla ya da kart dolum merkezleriyle yapılabilir. Ayrıca çağrı merkezini arayarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz.