SorgulamaKurdu

Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama

Gaziantep’te ulaşım Gaziantep Kart ile sağlanmaktadır. Bu karttan önce şehirde yaşayanlar toplu taşımayı kullanabilmek için Kart 27 isimli ulaşım kartını kullanıyordu.

Kart 27’nin kullanıldığı dönemlerde bakiyelerinin bitmesinden endişe edenler “Kart 27 bakiye sorgulama nasıl yapılır?” şeklinde sorular soruyordu. Ancak kart isimlerinin değişmesiyle birlikte ulaşım kartlarıyla ilgili merak edilen soruların başına “Gaziantep bakiye sorgulama ve yükleme” gibi gelmeye başladı.

Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama

Gaziantep Kart Kaç TL Var?

Gaziantep Kart içinde para var mı diye merak ediyorsanız bunu öğrenmenin 5 farklı yolu vardır. Bunlar şu şekildedir;

  1. Mobil uygulamalar
  2. Kart okuma cihazları
  3. Gazi Ulaş sitesinin Online İşlemler Menüsü
  4. NFC yoluyla

Tek tek bu yöntemler ile Gaziantep Kart bakiye sorgulama nasıl yapılır bakalım:

1.     Mobil Uygulama Yoluyla Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama

İster Android ister iOS işletim sistemli olsun, herhangi bir akıllı telefondan kolayca Gaziantep Kart’ınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz. Bakiye sorgulama için Gaziantep Kart’ı uygulamaya tanıtmanız gerekir.

Mobil uygulamaları kullanmak size pek çok avantaj sağlar. Bakiye sorgulama modülünden kartınızda ne kadar para kaldığını öğrenebilir, kart okuma cihazının olduğu yerlere gitmeye gerek kalmadan bakiye sorgulama ve yükleme işlemi yapabilir, durakları, toplu taşıma güzergahlarını ve daha pek çok bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Android cihazlar için Gaziantep Kart bakiye sorma uygulaması: Gaziantep Kart Bakiye Öğrenme Android

iOS cihazlar için Gaziantep Kart bakiye öğrenme uygulaması: Gaziantep Kart Bakiye Öğrenme iOS

Bu uygulamaları kullanarak kartınızın kullanım geçmişini görüntüleyebilir, beklediğiniz toplu taşıma aracının hangi saatte geleceğini öğrenebilir ya da araçların hareket saatlerine bakabilirsiniz.

2.     Kart Okuma Cihazlarıyla Gaziantep Kart Bakiyesini Öğrenme

Kart okuma cihazları otobüslerde ödeme alınan kısımdaki cihazlardır. Kartınızı cihaza okuturken kalan bakiyeyi de görebilirsiniz. Böylece bir sonraki geçişiniz için hazırlıklı olmak için bakiyeniz azalmışsa yükleme yapabilirsiniz.

3.     Gazi Ulaş Sitesinin Online İşlemler Menüsünü Kullanarak Bakiye Öğrenme

  • Öncelikle gaziulas.com adresine girin.
  • Daha sonra sırayla “Gaziantep Kart – Online İşlemler” yolunu takip edin.
  • Telefon numaranızı ya da e-posta adresinizi yazın.
  • Şifrenizi de yazarak sisteme giriş yapın.

Eğer önceden kayıt olmadıysanız sisteme bilgilerinizi girerek kayıt olmalısınız.

4.     NFC Yoluyla Gaziantep Kart Bakiyesine Bakma

Telefonunda NFC özelliği olanlar Gaziantep kartlarını telefona okutarak kolayca bakiye bilgilerini öğrenebilirler. Bunun için NFC destekli bir akıllı telefonunuzun olması gerekir. NFC özelliğini açtıktan sonra kartı telefona tutarak kısa sürede bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Kart Bakiye Yükleme

Kartınıza para yüklemek için yukarıda paylaştığımız bağlantı adreslerini kullanarak mobil uygulamaları indirebilir ve kartınızı uygulamaya tanıtarak bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

Bakiyenizin azaldığını fark ettiğinizde Gazi Ulaş sitesinin online işlemler bölümüne girebilir ve kart bilgilerinizi girerek bakiyenizin artması için yükleme yapabilirsiniz. Bunun dışında eğer telefonunuzda NFC özelliği varsa bu özelliği kullanıp bakiye yükleme sistemine direk girebilir ve ödeme adımlarını kolayca tamamlayabilirsiniz.

Sonuç olarak Gaziantep Kart sahibi kişiler bakiye bilgilerini mobil uygulamaları kullanarak, kart okuma cihazlarına bakarak, Gazi Ulaş sitesine girerek ya da telefonlarının NFC özelliğini kullanarak öğrenebilirler. Aynı şekilde bakiye yükleme işlemlerini de mobil uygulamalarla, Gazi Ulaş sitesinden ya da telefonun NFC özelliğiyle gerçekleştirebilirler.