SorgulamaKurdu

Antalya Kart Bakiye Sorgulama

Antalya ilinde yaşayanların şehir içi toplu taşımada kullandığı kart Antalya Kart’tır. Bu kartta yetersiz bakiye olması durumunda otobüs gibi araçlara binerken sıkıntı yaşanabilir. Kart bakiye öğrenme için yapabilecekleriniz şunlardır;

 • İnternetten sorgulama yapmak
 • Mobil uygulamaları kullanmak
 • Dolum merkezlerine gitmek

Antalya Kart Bakiye Nasıl Sorgulanır?

1.      Online bakiye öğrenme

Antalya kart bakiyenize internet üzerinden bakmak için yapmanız gerekenler oldukça basittir;

 • Öncelikle Antalya Kart Online Bakiye Sorgulama adresine girin.
 • Daha sonra ekrandaki kutucuğa başına 0 (sıfır) koymadan cep telefonu numaranızı girin.
 • Cep telefonunuza gelen şifreyi ekrana girin.
 • Kart numaranızı yazın ve “Sorgula” butonuna basın.
 • Birkaç saniye içinde “Kartımda ne kadar para var Antalya?” sorunuzun cevabını alacaksınız.

2.  Mobil Uygulamalardan Antalya Kart Bakiyesini Öğrenme

Bunun için telefonunuzdaki işletim sistemine göre Google Play ya da App Store üzerinden Antalya Kart uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz gerekir. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra kartınızı sisteme kaydetmelisiniz. Kartı sisteme kayıt ederken kart numarasını doğru bir şekilde yazmaya özen gösterin.

Kartı kaydettikten sonra menüden “Kartlarım” sekmesine gelip Antalya Kart’ınızı seçebilir ve içerisinde ne kadar para olduğunu görebilirsiniz.

Antalya Kart mobil uygulama ile kart işlemleri, seyahat planlayıcısı, yakın noktalar, hatlar, popüler yerler, tarifeler ve duyurular gibi pek çok özelliği kullanabilirsiniz. Ayrıca Antalya Kart durak sorgulama da uygulamadan yapılabilir. Böylece beklediğiniz otobüsün gelmesine kaç durak olduğunu ya da bulunduğunuz duraktan hangi hatların geçtiğini kolayca öğrenebilirsiniz.

2.      Dolum Merkezlerine Giderek Antalya Kart Bakiyesi Görüntüleme

Antalya’nın çeşitli yerlerinde çok sayıda kart dolum merkezi vardır. Uygulamadan ya da internet sitesinden size en yakın olanı bulup kartınızı okutabilir ve içerisinde ne kadar bakiye olduğunu öğrenebilirsiniz.

Antalya Kart Para Yükleme

Antalya Kart bakiye yükleme için yukarıda saydığımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

 • Online yükleme yapmak için kredi kartı ya da banka kartınızla sisteme giriş yapmalısınız. Antalya Kart işlemleri için Online İşlemler menüsünü kullanabilirsiniz. Yükleme yaparken belirlenen minimum tutarın üzerinde para yüklemelisiniz.
 • Mobil uygulamalardan Antalya Kart online yükleme yapmak için sistemden kartınızı seçmeli ve “Bakiye Yükle” butonuna basarak sistemin yönlendirmelerini takip etmelisiniz. Antalya Kart online dolum yaparken kredi kartı ya da banka kartınızı kullanabilirsiniz.
 • Kart dolum merkezlerine giderek kartınızı okutabilir ve nakit, kredi kartı ya da banka kartıyla para yükleyebilirsiniz.

Sonuç olarak Antalya Kart bakiye sorgulama ve yükleme işlemleri internet üzerinden, mobil uygulamalarla ve kart dolum merkezleri yoluyla yapılmaktadır.